Samsonite & Van Gogh Museum

Samsonite & Van Gogh Museum

Zainspirowani arcydziełem Almond Blossom holenderskiego artysty Vincenta van Gogha, Samsonite uchwycił poetyckie piękno kwiatu w ekskluzywnej kolekcji walizek i plecakaów.

Kolekcja reinterpretuje trzy lekkie linie Samsonite, dodając świeżości jednego ze światowej sławy arcydzieł Vincenta van Gogha. Hardside Lite-Shock jest w pełni pokryty zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz w artyzmie Almond Blossom van Gogha. Idealne dopasowanie można zaobserwować w naszej kolekcji Uplite, na której detale tego pięknego obrazu widoczne są na uchwytach, na elementach poszerzenia i na wewnętrznej podszewce. Elegancki plecak Skyler dopełnia linię luksusowego haftu kwiatowego.

KUP TERAZ

Van Gogh

Vincent van Gogh (1853 - 1890)
ALMOND BLOSSOM
Saint-Rémy-de-Provence, February 1890
oil on canvas, 73.3 x 92.4 cm
Van Gogh Museum, Amsterdam
(Vincent van Gogh Foundation)

Vincent van Gogh (1853 - 1890)
SELF-PORTRAIT WITH GREY FELT HAT
Paris, September - October 1887
oil on canvas, 44.5 x 37.2 cm
Van Gogh Museum, Amsterdam
(Vincent van Gogh Foundation)

Vincent Van Gogh

Do dzisiaj Vincent van Gogh jest jednym z najbardziej wpływowych i cenionych artystów na świecie, którego praca wciąż zmienia sposób, w jaki ludzie postrzegają sztukę i piękno.

Japońska obrazowość i sztuka impresjonistów mocno wpłynęły na twórczość Vincenta van Gogha, w tym Almond Blossom (1890), dzieło, który służy jako muza dla kolekcji Samsonite i Muzeum Van Gogha. Van Gogh zapożyczył motyw przewodni obrazu, odważne kontury i położenie drzewa w płaszczyźnie obrazu z japońskiej grafiki. Duże gałęzie kwiatów na tle błękitnego nieba były jednym z ulubionych motywów Van Gogha. Drzewa migdałowe kwitną wcześną wiosną, czyniąc z nich symbol nowego życia.

CZYTAJ WIĘCEJ O MUZEUM VAN GOGHA

®Van Gogh Museum, © VGME B.V