Wysyłka i zwroty

Opcje dostawy

Standardowa dostawa w terminie 4 dni robocze - 29 PLN, 0 ZŁ DLA ZAMÓWIEŃ OD 250 PLN

Standardowy termin dostawy pod wskazany adres w Polsce wynosi 4 dni robocze, a jej koszt to 29 zł. Dla zamówień powyżej 250 zł dostawa jest GRATIS. Jeżeli zależy Państwu na krótszym terminie dostawy, prosimy wybrać opcję dostawy ekspresowej.

Samsonite korzysta w Polsce z usług firmy spedycyjnej UPS. Możliwe jest, że przy dostawie kurier będzie prosił o potwierdzenie odbioru przez osobę pełnoletnią. Jeśli nie uda się Państwu przejąć przesyłki od kuriera pod wskazanym adresem, niezbędny może się okazać kontakt z UPS celem ustalenia alternatywnego adresu, czy też daty dostawy. Zalecamy podawanie adresu miejsca pracy jako miejsca dostawy.

Dostawa ekspresowa w przeciągu 2 dni robocze - ZŁ 200,00

Koszt dostawy ekspresowej to 200 PLN. Gwarantujemy dostawę w przeciągu 2 dni roboczych (z pewnymi wyjątkami).

Użyj tego typu dostawy, jeśli zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki. Nasz dział obsługi Klienta, oraz przewoźnik traktują dostawy ekspresowe priorytetowo.

Dzień złożenia zamówienia: Gwarantowana dostawa na:
Piątek po 9.00 rano, sobota, niedziela, poniedziałek przed 9.00 rano Wtorek
Poniedziałek po 9.00 rano – Wtorek do 9.00 rano Środa
Wtorek po 9.00 rano – Środa do 9.00 rano Czwartek
Środa po 9.00 rano – Czwartek do 9.00 rano Piątek
Czwartek po 9.00 rano – Piątek do 9.00 rano Poniedziałek

Samsonite korzysta w Polsce z usług firmy spedycyjnej UPS. Możliwe jest, że przy dostawie kurier będzie prosił o potwierdzenie odbioru przez osobę pełnoletnią. Jeśli nie uda się Państwu przejąć przesyłki od kuriera pod wskazanym adresem, niezbędny może się okazać kontakt z UPS celem ustalenia alternatywnego adresu, czy też daty dostawy. Zalecamy podawanie adresu miejsca pracy jako miejsca dostawy.

Odbiór za sklepu w terminie 4 dni robocze od złożenia rezerwacji online - bez dodatkowych kosztów

Na stronie www.samsonite.pl istnieje możliwość zamówienia dowolnego produktu online, a następnie odebrania go ze wskazanego sklepu, zamiast realizaowania dostawy np. pod prywatny adres. Usługa odbioru własnego ze sklepu jest bezpłatna i ponieważ jest dostępna jedynie dla wybranych sklepów - będzie widoczna wyłącznie dla Klientów znajdujących się w pobliżu placówki relizujacej tą usługę.

Jak to działa ?

Jeśli chcesz skorzystać z opcji odbioru ze sklepu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 1. Wybierz swój produkt

  Wybierz swój produkt (przy odbiorze własnym ze sklepu może być zamówionych max. do 3 produktów)

 2. Wybierz swój sklep

  Wybierz opcję 'Wybierz spośród sklepów' na stronie produktu, lub wybierz opcję dostawy 'Odbiór ze sklepu' podczas finalizacji zamówienia. Zostaniesz poproszony o wybór sklepu, z którego bedziesz później odbierał swoje zamówienie (tylko wybrane punkty realizują tą usługę).

  W tym miejscu otrzymasz informację, czy zamówiony przez Ciebie produkt jest dostępny w sklepie i gotowy do natychmiastowego odbioru, czy też będzie gotowy do obioru w przeciągu najbliższych 4 dni roboczych.

  Proszę pamiętać, że nie będziecie Państwo dokonywali żadnej transakcji online. Płatności będziecie Państwo dokonywać dopiero w momencie odbioru zamówionego produktu w sklepie.

 3. Otrzymanie wiadomości potwierdzającej gotowość sklepu do odbioru zamówionego przez Ciebie produktu.

  Wyślemy do Ciebie wiadomość potwierdzającą, że zamówiony produkt jest gotów do odbioru we wskazanym sklepie. Produkt będzie oczekiwał na Ciebie przez okres 14 dni od momentu wysłania przez nas wiadomości potwierdzającej.

 4. Odbiór ze sklepu

  Prosimy aby przy odbiorze ze sklepu mieli Państwo przy sobie wydrukowane potwierdzenie zamówienia. Sklep pobierze od Państwa przy odbiorze pełną płatność za zrealizowane zamówienie.

Odbiór w UPS Access PointTM w terminie 4 dni robocze - 29 PLN, 0 ZŁ DLA ZAMÓWIEŃ OD 250 PLN

Odbiór zamówienia we wskazanym przez Ciebie punkcie UPS Access PointTM. W momencie gdy Twoje zamówienie dotrze do wybranego przez Ciebie punktu UPS Access Point, zostaniesz o tym poinformowany mailowo. Paczka oczekiwać będzie na odbiór przez 14 dni. Jeżeli zależy Ci na szybkiej dostawie wybierz opcję dostawy ekspresowej.

Ograniczenia dostaw

Nie realizujemy dostaw na skrytkę pocztową (włącznie z adresami APO / FPO).

Dostawy są realiowane od poniedziałku do piątku, poza dniami świątecznymi.

Prosimy używać www.samsonite.pl by zamawiać bagaż i walizki z dostawą w Polsce.

POLITYKA ZWROTU TOWARU

Prawo do zwrotu produktu

Zależy nam na całkowitej satysfakcji naszych Klientów, dlatego jeśli nie są Państwo zadowoleni z zakupu dokonanego online, mogą Państwo zwrócić nieużywany towar w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostawy, postępując zgodnie z procedurą opisaną poniżej.

Wszystkie zwracane produkty nie mogą nosić śladów użytkowania, muszą posiadać oryginalne metki, instrukcje użytkowania, kartę gwarancyjną i przywieszki oraz oryginalne opakowanie. Zwrot jest bezpłatny. Jeśli jednak zwrócone towary nie będą spełniały warunków opisanych powyżej, zwrot nie zostanie zaakceptowany.

By skorzystać z prawa do zwrotu zakupionych towarów, prosimy o wysłanie wiadomości na adres e-mail customer.care@samsonite.com oraz postępowanie zgodnie z procedurą zwrotu opisaną poniżej:

Instrukcja dokonywania zwrotów

 1. Prosimy wypełnić formularz zwrotu. Po poprawnym wypełnieniu formularza, prześlemy Państwu e-mailem etykietkę zwrtoną, numer zwrotu wraz z dokładną instrukcją dokonania zwrotu.
 2. Proszę zapakować zwracany przedmiot (tylko nieużywane rzeczy, z oryginalnymi metkami, instrukcjami użytkowania, kartą gwarancyjną i przywieszkami) do jego oryginalnego opakowania, tak - by zapobiec ew. uszkodzeniom w trakcie transportu.
 3. Proszę wydrukować etykietę zwrotną i przykleić ją na paczkę z produktem. Etykieta będzie zawierać wszystkie wymagane informacje, takie jak Państwa dane, adres zwrotny dostawy, nazwę zwracanego produktu oraz nazwę firmy kurierskiej i numer zwrotu.
 4. Proszę uważnie przeczytać instrukcje zwrotu, a następnie skontaktować się z naszym ekspresowym kurierem, w celu odbioru paczki zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji. Odbiór przesyłki ekspresowymy kurierem należy zorganizować tak szybko, jak jest to możliwe, maksymalnie w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty powiadomienia nas o żądaniu dokonania zwrotu.
 5. Jeśli nie spełnisz wszystkich wymogów dotyczących zwrotu, poinformujemy Cię za pośrednictwem wiadomości e-mail w celu wyjaśnienia, dlaczego nie mogliśmy go zatwierdzić w ciągu 14 dni.

Tylko towary zakupione online na stronie www.samsonite.pl mogą zostać zwrócone. W przypadku każdego innego zwrotu, radzimy skontaktować się ze sklepem, w którym zakupiłeś towar.

Opisana powyżej procedura zwrotu dotyczy jedynie produktów zakupionych online. Nie mogą być one zwracane w inny niż opisany powyżej sposób – np. poprzez sklepy stacjonarne Samsonite, czy też sklepy prowadzone rzez naszych partnerów handlowych.

Produkt wadliwy, uszkodzony lub zagubiony podczas transportu oraz błędy w dostawie.

Prosimy, aby sprawdzili Państwo jeszcze przed dostawą, czy złożone zamówienie jest poprawne. Jeśli są jakieś niezgodności lub problemy z Państwa zamówieniem, powinni Państwo zgłosić nieprawidłowość na karcie dostawy i podpisać ją. W takim wypadku niezbędna jest pisemna informacja o problemie w ciągu 24 godzin od dostawy, na adres e-mail customer.care@samsonite.com, oraz postępowanie z procedurą zwrotu opisaną w „Prawo do zwrotu produktu” , z tą różnicą, że przy produktach wadliwych lub uszkodzonych z naszej winy, pokrywamy wszystkie koszty związane ze zwrotem produktu. Zależnie od dostępności produktu, wyślemy Państwu nową wiadomość e-mail z powiadomieniem o wysyłce, oraz niezwłocznie wyślemy do Państwa właściwy produkt na nasz koszt.