Bądź ostrożny!
WZROST ILOŚCI FAŁSZYWYCH STRON INTERNETOWYCH ORAZ STRON W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Samsonite to marka rozpoznawalna na całym świecie, mająca świetną reputację i wartość. Dlatego nasza firma często staje się celem prób oszustwa naszych konsumentów za pomocą wizerunku naszej marki.

Najbardziej rozpowszechnioną formą oszustwa w Internecie jest phishing, rodzaj cyberprzestępczości, w której konsumenci są nakłaniani do dostarczania wrażliwych informacji, takich jak dane kart kredytowych. Tego typu fałszywe posty lub strony internetowe wydają się oferować atrakcyjne rabaty lub niepowtarzalne oferty naszych produktów, które niestety nigdy nie zostaną dostarczone.

Zwracaj szczególną uwagę i bądź ostrożny wobec stron o podobnym wyglądzie do oficjalnych witryn Samsonite. Oficjalna strona internetowa marki Samsonite, www.samsonite.com, gwarantuje bezpieczne i pewne środowisko zakupów dla naszych klientów, co zamierzamy kontynuować w przyszłości.

Uważaj na fałszywe strony na Facebooku o wyglądzie podobnym do oficjalnej strony Samsonite.

Wraz z Meta podejmujemy działania w celu usunięcia i zablokowania takich fałszywych stron, jednak radzimy zachować czujność w odniesieniu do tego, gdzie robisz zakupy online. Choć fałszywe strony mogą wyglądać jak oficjalna witryna marki i zawierać niektóre z naszych znaków towarowych i produktów, nie są one oryginalne i korzystają z zasobów różnych domen internetowych lub adresówURL.

Jak zgłosić fałszywą/oszukańczą stronę:

  • Przejdź do strony na Facebooku i kliknij … w prawym górnym rogu
  • Wybierz „Strona raportu”
  • Wybierz „Strony oszustów i fałszywe strony”
  • Wybierz „Podszywanie się pod inny biznes”
  • Wpisz Samsonite i wybierz naszą prawdziwą stronę (oznaczoną niebieską ikoną)

Samsonite wraz z odpowiednimi służbami regularnie podejmuje działania w celu usunięcia i zablokowania nieuczciwych stron internetowych podszywających się pod markę Samosnite. Niestety całkowite ich wyeliminowanie nie jest możliwe i radzimy zachować czujność w miejscu, w którym robisz zakupy online.

Jeśli stałeś się ofiarą tego typu oszustwa lub natrafiłeś na fałszywą stronę internetową, zdecydowanie zalecamy natychmiastowe poinformowanie odpowiednich służb. Kliknij tutaj, aby przejść do strony raportowania Twojego kraju.

JAK UNIKĄĆ PRÓB PHISHINGU - PORADY I WSKAZÓWKI

Sprawdź adres URL witryny. Fałszywe linki zazwyczaj imitują adres URL witryny, wplatając niepotrzebne słowa (np. discount) lub za pomocą drobnych literówek. Możesz również sprawdzić, czy na stronie znajdują się dane kontaktowe. Jeśli dane nie są wyraźnie widoczne na stronie, zachowaj ostrożność, ponieważ może to być fałszywa witryna. Jeśli nie jesteś pewien, czy znajdujesz się na oficjalnej stronie Samsonite, możesz sprawdzić pełną listę oficjalnych witryn Samsonite na www.samsonite.com
W mediach społecznościowych zawsze sprawdzaj, czy dane konto jest zweryfikowane. Zweryfikowane konto można łatwo rozpoznać dzięki niebieskiej odznace, którą Samsonite ma na swoich kontach w mediach społecznościowych. Uważaj też na przyciągające uwagę i bardzo niskie ceny w postach w mediach społecznościowych. Jeśli cena wydaje się zbyt niska, aby mogła być prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.
Uważaj na inwazyjne reklamy. Jeśli na witrynie pojawiło się wiele reklam, zachęcających do szybkiego zakupu, zanim skończy się promocja, powinna zapalić Ci się lampka ostrzegawcza. Jeśli wyskakujące okienka proszą Cię o natychmiastowe wprowadzenie danych logowania (takich jak hasła), a nawet danych karty kredytowej, prawdopodobnie jesteś na stronie wyłudzającej informacje (phishingowej).
Jakie są dostępne metody płatności na stronie? Jeśli jedyną opcją płatności dostępną na stronie internetowej jest przelew bankowy, powinno to wzbudzić Twoje podejrzenia. Zazwyczaj zweryfikowana strona internetowa oferuje co najmniej kilka zaufanych metod płatności, które często są dobrze widoczne na stronie.
Zwróć uwagę na błędy w pisowni lub niewłaściwą gramatykę. Mimo iż fałszywe strony internetowe wyglądają bardzo podobnie do zweryfikowanych witryn marki, można zauważyć pewne nieścisłości w tekście. Może to oznaczać, że strona internetowa została utworzona w prosty i szybki sposób, tak aby osiągnąć szybki zysk.

Należy pamiętać, że firma Samsonite nie może ponosić odpowiedzialności za zakupy dokonane na fałszywych stronach internetowych lub roszczenia wynikające z jakichkolwiek działań w takich witrynach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące podejrzanej sytuacji, skontaktuj się z nami: sklep.internetowy@samsonite.com