Expect innovation

Oczekuj
innowacji

Od momentu powstania w 1910 r. Samsonite produkuje najwyższej jakości bagaż i trwałe torby, które zaspokoją potrzeby podróżnych i osób dojeżdżających na całym świecie. Kształtując swoją branżę dzięki wykorzystaniu nowych materiałów, tworzeniu kultowych wzorów i zapewnianiu jeszcze większego komfortu podróży. Po drodze pojawiło się wiele znaczących „nowinek” w ramach tradycji innowacji.

HISTORIA ŻYCIA
HISTORIA ŻYCIA

Kiedy w 1910 roku Jesse Shwayder założył w Denver Samsonite, podróż była zarezerwowana wyłącznie dla tych, którzy posiadali odpowiednie środki umożliwiające zwiedzania świata. Biorąc to pod uwagę, podróżowanie było wysokiej jakości, elitarnym doświadczeniem, począwszy od transportu, poprzez jakość obsługi, aż do akcesoriów, w których przechowywane były należące do pasażerów przedmioty. Samsonite to jedna z pierwszych marek jaka powstała na rynku podróżniczym i od ponad 110 lat wywiera ogromny wpływ na rozwój rzemiosła i innowacji w branży. Wszystko po to, aby tworzyć stylowe i wysokiej jakości rozwiązania dla wszystkich podróżujących.

Dziś rodzinny biznes stał się dynamiczną i wiodącą na świecie firmą bagażową z kilkoma silnymi markami.

19

10

1910

Jesse Shwayder, pierwotny założyciel firmy, przeprojektowuje klasyczny drewniany kufer dodając błyszczące metalowe ćwieki i narożniki, dzięki czemu bardziej przyciąga wzrok i jest „wystarczająco wytrzymały, aby na nim stać."

41

1941

Streamlite™

We wczesnym użyciu najnowocześniejszej technologii walizka Streamlite została obłożona lekkim papierem litograficznym, aby stworzyć efekt „surowej skóry”. Jej zwężający się kształt ma stać się klasykiem w branży.

58

1958

Silhouette™

Najbardziej zaawansowany bagaż w tamtym czasie, charakteryzował go nowy, nowoczesny kształt z wbudowanymi elementami konstrukcyjnymi, który chroni go przed zużyciem podczas podróży.

63

1963

Classic Attaché

Pierwsza walizka attaché ABS została stworzona dla nowej generacji biznesmenów. Ta elegancka walizka wkrótce stała się symbolem dla kierownictwa w stylu Mad Men z wczesnych lat 60.

69

1969

Saturn™

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na lekki bagaż Samsonite wprowadza na rynek swoją pierwszą walizkę polipropylenową z obudowami formowanymi wtryskowo. Kolekcja Saturn była w tym czasie najsprytniejszą iteracją lekkości i wytrzymałości.

74

1974

Silhouette – pierwsza walizka na kółkach

Wprowadzenie kółek do ramy Silhouette zmieniło świat bagażu na zawsze. Walizka była prawdziwą rewolucją w zakresie komfortu i wygody podróży, skierowaną do nowej generacji osób często podróżujących samolotem.

86

1986

Oyster™

Oyster była pierwszą walizką z trzypunktowym systemem zamykania, zapewniającym najwyższą wytrzymałość i bezpieczeństwo. Walizka odniosła natychmiastowy sukces z 140 000 sprzedanymi egzemplarzami w pierwszym roku, stając się najszybciej sprzedającą się walizką wszechczasów.

94

1994

Ziplite™

Samsonite wprowadził swoją pierwszą walizkę z polipropylenu z zamknięciem na zamek błyskawiczny - Ziplite, łącząc w ten sposób zalety bagażu twardego i miękkiego. Sprzedaż szybko wystartowała, dzięki czemu narodził się rynek twardych walizek z zamkami.

98

1998

Xylem™

Wprowadzenie pierwszej walizki Samsonite z aluminium. Pasujący do niej attaché odegrał kluczową rolę drugoplanową w filmie Jamesa Bonda „The World Is Not Enough”, gdzie był używany do przekazywania pakietów gotówki w całej Europie.

20

04

2004

Samsonite wprowadza na rynek czterokołową walizkę, którą można prowadzić w dowolnym kierunku i przenosić obok podróżnego. Ta innowacja radykalnie poprawiła mobilność i wygodę podróżujących podczas podróży przez nowoczesne lotniska.

08

2008

Cosmolite®

Samsonite wprowadza Cosmolite jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na mocniejsze i lżejsze walizki. µ
Była to najlżejsza i najbardziej wytrzymała obudowa Samsonite, jaką dotąd opracowano.
Jej design inspirowany kształtem muszli morskiej stał się natychmiastowym sukcesem, a kolekcja zdobyła wiele nagród za wzornictwo, w tym nagrodę Red Dot Award „Best of the Best”.

18

2018

Kolekcja Eco

Na całym świecie Samsonite wprowadza na rynek 23 linie produktów wykonanych z przetworzonego polipropylenu lub Recyclex ™, tkaniny wykonanej w 100% z plastikowych butelek PET pochodzących z recyklingu.

19

2019

S’Cure ECO Green Grey edition

Edycja „Green Grey” S’Cure ECO to pierwsza walizka Samsonite, która została wykonana z odpadów poużytkowych z recyklingu. Obudowy walizki są wykonane z recyklingowanego polipropylenu z poużytkowych odpadów komunalnych, zmieniając ten zbyt cenny do wyrzucenia materiał w wysokiej jakości funkcjonalny produkt.

20

2020

110 rocznica

Gotowi do rozpoczęcia następnego rozdziału świętujemy naszą 110 rocznicę z nowymi kolekcjami naszych produktów.